Laskesuusatamise Maailmakarika (MK) etapp Otepääl

Tehvandi staadion Otepääl võõrustab 10.-13. märtsini 2022 laskesuusatamise maailmakarika etappi.

Baltimaade esimene BMW IBU laskesuusatamise maailmakarika etapp Tehvandi Spordikeskuses on lõpuks tõsiasi. Kauaoodatud suurekaliibriline rahvusvaheline laskesuusapidu jõuab lõpuks ka Eestisse. Kõigile neile, kes ei ole veel välismaale suurtesse laskesuusa mekadesse nagu Antholz-Anterselva, Ruhpolding või Oberhof ise jõudnud, tuuakse pidu koju kätte. Kes aga on ka välismaal mõnda maailmakarika etappi väisanud, see teab mis spordipidu meid ees on ootamas.

Laskesuusatamise maailmakarika etapp Otepääl, Tehvandi laskesuusatamise staadionil

Piletimüük on juba alanud ning kui vaadata Piletilevi kodulehelt vabade kohtade olemasolu siis ühe kindla soovituse võime küll jagada. Tuleb kiirustada, sest parimad istekohad on nädalavahetuseks juba välja müüdud. Maailmakarika etapi puhul tulevad aga teatavasti kohale kõik laskesuusatamise suurimad tipud ning omaette elamus on kindlasti ka rajalt, sportlaste vahetus läheduses, võistlust vaadata. See, kuidas liigub Johannes Thingnes Boe, on lihtsalt ebareaalne ja raskesti seletatav, kui oma silmaga näinud ei ole. Kes aga täna kardab, et võistlused võivad viiruse laiaulatusliku leviku või lume puuduse tõttu ära jääda siis selleks põhjust pole. Piletid ostetakse võistluse ärajäämisel loomulikult tagasi. Lume puudujäägi osas on alates 2020. aastast alates Tehvandi Spordikeskusel veel üks salarelv – lumetootmise konteiner. Lisaks varutakse korralik lumetagavara ka juba sel aastal ning seda säilitatakse üle suve järgmise talveni välja.

Meid ootab ees neli võistluspäeva. Neljapäeval ja reedel on kavas kummalgi päeval üks võistlus. Laupäeval ja pühapäeval mõlemal puhul kaks võistlust. Seega kokku 6 starti. Täpne laskesuusatamise MK etapi ajakava ja distantside valik kinnitatakse 2021. aasta kevadel. Otepääl on starti oodata kogu laskesuusatamise maailma parimaid sportlasi eesotsas Norra, Prantsusmaa, Itaalia, Saksamaa, Venemaa, Rootsi ja Ameerika Ühendriikide laskesuusatajatega.